ביטול רשיון נשק

ביטול רישיון נשק לפי החוק

חוק כלי היריה קובע ומסמיך גורמים שונים למנוע מאדם לקבל רישיון לכלי נשק, לקבוע סייגים או להורות על ביטול רישיון נשק. בנסיבות הביטחוניות המורכבות של חיינו, החזקת כלי נשק על ידי אזרחים עשויה להיות מצילת חיים ועל כן רבים פונים למשרד לביטחון לאומי בבקשה לקבל רישיון לנשיאת נשק או בבקשה להשיב אליהם רישיון שבוטל.

מתי יורו גורמי המקצוע על ביטול רישיון נשק?

ביטולו של רישיון נשק או מניעת מתן רישיון לכתחילה עשויים לקרות בשל סיבות שונות:

  • אי עמידה בתנאי הרישיון או פקיעתם בהתאם לתבחינים השונים שעל פיהם ביקשנו את הרישיון. כך למשל, אם התבחין לפיו התבקש הרישיון הוא אישור מזכה אלא שמקום המגורים העדכני שלנו אינו בישוב מזכה לא נוכל לקבל רישיון לשאת נשק לפי תבחין זה ובמקרה שכבר קיבלנו רישיון, זה יבוטל.
  • צו משפטי המורה על מניעה מלשאת נשק – במקרה זה, הרי שהדרך לבטל את ההחלטה היא באמצעות פניה לבית המשפט שהורה על הצו או הגשת ערעור על ההחלטה.
  • המלצה לביטול הרישיון של אחד מהגופים הבאים: משרד הרווחה, משרד הבריאות, משטרת ישראל, רשות הטבע והגנים וגורם אחר לפי עניין. ההמלצה עשויה להגיע בשל תיק פלילי שנפתח או מצב רפואי אשר לטעם הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות מונע החזקת רישיון ועוד. הסיבות עשויות להיות שונות ויש לשים לב מי הוא הגורם הממליץ וכיצד ניתן להפוך את ההמלצה.
  • ביטול רישיון יכול להיעשות אף על ידי פקיד רישוי בשל אובדן או גניבה של כלי הנשק או בשל אי מעבר של ההכשרה הנדרשת.

לסיכומו של דבר

כדאי לשים לב שאין מדובר ברשימה סגורה, ועשויות להיות סיבות נוספות אשר יובילו לביטול רישיון הנשק,. לפיכך, כדאי לקבל ייעוץ משפטי באשר לדרכי הפעולה הרצויות בכל מקרה ומקרה. יש מקרים בהם תספיק פנייה לפקיד הרישוי להחזרת הרישיון, ובמקרים אחרים נצטרך לפעול בהליכים מקבילים בטרם נפעל לקבל את רישיון הנשק בחזרה. כך למשל, לפעמים נצטרך קודם לפעול לסגירת תיקים במשטרה בטרם נבקש לקבל את הרישיון. ניתן גם להגיש ערר על החלטת פקיד הרישוי בטפסים ייעודיים לכך. אם בוטל לכם הרישיון לנשיאת נשק, אל תהססו ותפנו לקבלת סיוע משפטי כבר היום מעורך דין תמיר אלטיט. משרד עורכי דין אלטיט מתמחה בתחום הפלילי לרבות בבקשות נלוות הקשורות בתחום לרבות הסדרת רישיונות נשק במידה ובוטלו. ניסיונו הרב של עורך דין אלטיט יכול לסייע לכם בהסדרת הרישיון מחדש במקרה של ביטול ובפניה לגורמים הרלוונטיים כדי לשנות את הנסיבות בגינן רישיונכם נלקח. פנו עוד היום לעורך דין תמיר אלטיט.

עבירות החזקת או נשיאת נשק
לתיאום פגישת ייעוץ בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם

עוד בנושא

עבירות התעללות בבעלי חיים
מאמרים
עורך דין הטרדה מינית

כיצד בוחרים עורך דין הטרדה מינית? החוק למניעת הטרדה מינית נועד לשמור ולהגן על כבודו של אדם, חירותו ופרטיותו וכן

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support