עורך דין הטרדה מינית

כיצד בוחרים עורך דין הטרדה מינית?

החוק למניעת הטרדה מינית נועד לשמור ולהגן על כבודו של אדם, חירותו ופרטיותו וכן לקדם שוויון בין המינים, ואולם לעיתים, עשויים אנשים נורמטיביים להסתבך בחקירה בגין עבירת הטרדה מינית. כדאי להתייעץ עם עורך דין המבין בעבירות הטרדה מינית בכל מקרה בו עולה טענה להטרדה מינית, בשל הרגישות וההשלכות האפשריות של תלונה על הטרדה מינית הן במישור הפלילי והן במישור האזרחי, לרבות ביחס לפגיעה פוטנציאלית במישור העבודה. מאחר ומדובר בעבירה חמורה בעלת אספקטים מיניים כדאי לבחור בעורך דין אשר לו ניסיון בתביעות נזיקיות בגין הטרדות מיניות מחד וניסיון בתחום המשפט הפלילי ובדגש על תחום עבירות המין מאידך.

מתי נצטרך עורך דין הטרדה מינית?

החוק למניעת הטרדה מינית קובע סוגי התנהגויות אשר עשויות להיחשב הטרדה מינית, ביניהן:

 • מעשים מגונים כמשמעותם בחוק העונשין. הפסיקה קבעה כי מעשים אלו יחשבו עוולה אזרחית ואולם, במקרה בו נחשד אדם במעשים מגונים, העבירה תקבע לפי חוק העונשין והעונש בהתאם יכול להגיע עד עשר שנות מאסר.
 • סחיטה באיומים כמשמעותה בחוק העונשין כאשר המעשה שאדם נסחט לעשות הינו בעל אופי מיני. במקרים אלו עשוי אדם להיות מואשם אף בעבירה של סחיטה לפי חוק העונשין והעונש בהתאם יכול להגיע עד תשע שנות מאסר.
 • הצעות בעלות אופי מיני אשר מופנות לאדם שהראה כי אינו מעוניין בהצעות אלו.
 • התייחסויות חוזרות ונשנות המתמקדות במיניותו של אדם אשר הראה כי אינו מעוניין בהן.
 • התייחסות משפילה או מבזה המופנית לאדם ביחס למינו, נטייתו המינית או מיניותו.
 • פרסום סרטונים או תמונות המתמקדים במיניותו של אדם, ואשר ניתן לזהותו בהם, שיש בהם כדי להשפילו או לבזותו ואשר לא ניתנה הסכמה לפרסמם.
 • החוק קובע כי במקרים של ניצול יחסי מרות, התנהגויות מסוימות עשויות להיחשב הטרדה מינית גם אם האדם כלפיו הופנו לא הראה התנגדותו, כך למשל במקרה של קטינים או חסרי ישע, במסגרת יחסי מטפל- מטופל ותוך ניצול תלות של המטופל במטפל, ביחסי עבודה או שירות, בניצול יחסי מרות בלימודים, במסגרת של הדרכה או ייעוץ של כהן דת או של מי שמציג את עצמו ככזה או בעל סגולות רוחניות, ובניצול יחסי מרות ושימוש לרעה בסמכות של עובד ציבור, בניצול יחסי מרות או תלות של אדם בעל מוגבלות המועסק במפעל מוגן.
 • התנכלות שמקורה בתלונה או תביעה על הטרדה מינית או שמקורה בהטרדה מינית.

התנהגויות אלו עשויות להוות עוולה אזרחית אשר בגינה בית משפט עשוי לפסוק פיצויים עד סך של 240,000 ₪ למתלונן ללא הוכחת נזק או עשויות להוות עבירה פלילית שעונשה עונש מאסר שנע בין שנתיים לארבע שנים. במקרים של תלונה על הטרדה מינית, כדאי להתייעץ עם גורם מקצועי ואמין אשר עשוי לסייע לפתור את המשבר. תלונה על הטרדה מינית עשויה להיות בעלת השלכות כבדות על אפשרויות התעסוקה של אדם והוא אף עשוי להיתבע או להיקרא לחקירה במשטרה. בשל כך, בכל מקרה של תלונה על הטרדה מינית, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין שמבין בתחום עבירות זה.

סיכומו של דבר

תלונה בגין הטרדה מינית עשויה לגבות מחיר גבוה מחייכם ולהשפיע על המצב התעסוקתי והכלכלי שלכם. חשוב שיהיה לצידכם עורך דין פלילי המתמחה בעבירות הטרדה מינית במקרה ונקלעתם לתלונה בגין הטרדה מינית. עורך דין תמיר אלטיט בעל ניסיון רב בתחום פלילי- עבד כעשור כתובע בפרקליטות מחוז תל אביב ובתביעה המשטרתית וניהל בין היתר תיקים רבים בתחום ההטרדה המינית. ניסיונו הרב מקנה לו ידע מעמיק הן באשר לחקירה בעבירה זו והן באשר לניהול תיקים מסוג זה.

הטרדה מינית

הטרדה מינית הינה תופעה חברתית נפוצה אשר פוגעת באנשים רבים, נשים וגברים כאחד. מדובר בתופעה הפוגעת בכבודו של האדם, בחירותו, פרטיותו ובזכותו לשוויון וכן בכבודו החברתי של הקורבן, משפילה ומבזה, שוללת את האוטונומיה של המוטרד ואת יכולתו לשליטה בגופו ובמיניותו, פוגעת בזכותו להגדרה עצמית, מפלה וחודרת לפרטיותו. החוק למניעת הטרדה מינית חוקק בשנת 1998 במטרה להוקיע את התופעה בכל הקשר וביחס לכל אדם, עם השנים הצליח החוק להגביר את המודעות הציבורית לחומרת התופעה, הוסיף אלמנטים חינוכיים לצורך התמודדות עם התופעה והוביל לאכיפה אזרחית ופלילית נגד התופעה.

החוק למניעת הטרדה מינית מגדיר, מרחיב ומפרט התנהגויות אשר אסורות על פי החוק ואשר מהוות עוולה אזרחית וכן עבירה פלילית. החוק קבע בסעיף 3 לחוק סוגי מעשים אשר עשויים להיחשב הטרדה מינית:

 • סחיטה באיומים כאשר המעשה הנדרש הינו בעל אופי מיני
 • הצעות חוזרות לאדם בעלות אופי מיני כאשר המוטרד הראה כי אינו מעונין בהצעות
 • התייחסויות המתמקדות במיניותו של אדם כאשר המוטרד הראה כי אינו מעונין בהתייחסויות
 • מעשים מגונים – מעשים לשם גירוי סיפוק או ביזוי מיניים
 • התייחסות מבזה המתייחסת למיניותו או נטייתו המינית של אדם
 • פרסום תצלום, סרט או הקלטה המתמקדת במיניותו של המוטרד וללא הסכמתו

החוק קובע מקרים בהם התייחסויות המתמקדות במיניותו של אדם או הצעות בעלות אופי מיני, כאמור מעלה, יחשבו הטרדה מינית גם אם המוטרד לא הראה כי אינו מעוניין בהצעות או התייחסויות המיניות. כך למשל, כאשר הם מופנים לקטינים או חסרי ישע כאשר קיימים יחסי מרות, או כאשר לקטין טרם מלאו 15 שנים, במסגרת טיפולית בין מטפל למטופל או ביחסי מרות במסגרת עבודה, שירות, ייעוץ או הדרכה של כהן דת, במסגרת יחסי מרות בלימודים, ביחסי מרות או תלות של אדם עם מוגבלות במפעל מוגן או תוך ניצול יחסי מרות של עובד ציבור.

סיכום דבר

הטרדה מינית עשויה להוות עוולה אזרחית אשר בגינה בתי משפט נוטים לפסוק פיצויים בסכומים גבוהים, וזאת ללא הוכחת נזק ואף עשויה להגיע לכדי חקירה פלילית בגין עבירה שהעונש עליה עלול להגיע עד ארבע שנות מאסר. עורך הדין תמיר אלטיט שימש כתובע בתביעה הכללית במשך כעשור וצבר ניסיון רב בתיקי הטרדה מינית. ניסיונו הרב של עורך דין אלטיט יכול לסייע גם לכם במידה ואתם זקוקים לייעוץ בנוגע להטרדה מינית שחוויתם או שהואשמתם בה.

עבירות התעללות בבעלי חיים
לתיאום פגישת ייעוץ בהקדם
השאירו פרטים ונחזור אליכם

עוד בנושא

ייצוג קטינים
משפט פלילי
ייצוג קטינים

ייצוג קטינים ובני נוער שונה באופיו מייצוג בגירים בהליכים משפטיים, וזאת נוכח ההבחנה שמייצר הדין הישראלי בין קטינים לבגירים בכל

קרא עוד »
משפט פלילי
משפט פלילי

המשפט הפלילי הוא אחד מתחומי המשפט. מרבית העבירות הפליליות מעוגנות בחוק העונשין, אך לא רק, ישנן עבירות פליליות נוספות המעוגנות

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support