ליווי נפגעי עבירה

ייצוג נפגעי עבירה

ייצוג נפגעי עבירה דורש אחריות רבה לצד רגישות והכלה מטעם עורך הדין המייצג. חוק נפגעי עבירה שנחקק בשנת 2001 מאפשר להגיע למיצוי כל זכויותיהם של מי שמוגדר כנפגע עבירה. משרד עו"ד פלילי תמיר אלטיט מומחה בייצוג וליווי נפגעי עבירה, התנהלות מול רשויות החוק והצגת עמדת נפגע העבירה, בחירת דרכי הפעולה שיביאו למימוש זכויות נפגע העבירה תוך שמירה על האינטרסים שלו לאורך כל ההליך הפלילי, החל משלבי החקירה ועד לסיום ההליכים המשפטיים. עורך דין פלילי תמיר אלטיט שימש משך כעשור כפרקליט בכיר מטעם פרקליטות תל אביב וכתובע ביחידת התביעות המשטרתיות. במסגרת תפקידו ליווה נפגעי עבירה רבים, הכיר ולמד לעומק את החוק המגן על זכויותיהם של נפגעי העבירה. שנות הניסיון הרבות והיכרות מערכת אכיפת החוק מאפשרות למשרדנו להעניק את הייעוץ, הלווי והייצוג הטוב ביותר לנפגע העבירה וכך לאפשר מיצוי האינטרסים והזכויות של נפגע העבירה.

חשוב לדעת בעת ייצוג נפגעי עבירה

החוק נועד לשמור ולהגן על מי שמוגדר על פי חוק כנפגע עבירה, בין אם מדובר באדם אשר נפגע במישרין כתוצאה מעבירה פלילית מסוג פשע או עוון, ובין אם מדובר על בן משפחה מדרגה ראשונה של מי שנהרג כתוצאה מעבירה פלילית. חשיבות תפקידו של עורך דין פלילי בעת ייצוג נפגעי עבירה הינה מכרעת לכל אורך הדרך החל משלב החקירה ועד לסיום המשפט עצמו. החוק למעשה מסדיר את מעמדם של נפגעי העבירה במסגרת ההליך הפלילי המנוהל על ידי המדינה. הגם שהחוק הגדיר שלנפגעי עבירה אין מעמד רשמי בהליך הוא כן קבע חובות מסוימות של המדינה כלפי נפגעי העבירה:

  • החוק מסדיר את חובת בית המשפט והרשויות להתחשב בנפגע העבירה, צרכיו, שמירת כבודו ופרטיותו.
  • במהלך ניהול תיק פלילי, חובת המדינה לעדכן את נפגעי עבירה בדבר השלב בו נמצא התיק ולספק מידע אודות ניהול התיק כגון העברת חומר לגורמים הרלוונטיים, החלטות חשובות בתיק, מועדי דיון, הליכים משפטיים, עיכוב הליך, הסדר טיעון ועוד.
  • בעבירות מסוימות חובה על המדינה לעדכן את נפגעי העבירה בטרם הגעה להסדר טיעון עם הנאשם ולקבל את עמדתם לגבי ההסדר המתהווה. הגם שלנפגעי העבירה אין "זכות וטו" על הסדר הטיעון המתגבש, התביעה לוקחת בחשבון את עמדתם ולעיתים אף נסוגה מהסדרי טיעון בשל כך.
  • לנפגע העבירה קיימת זכות להיות נוכח בכל הדיונים בבית המשפט, גם אם אלו מתנהלים בדלתיים סגורות.
  • בשלב הטיעונים לעונש, זכותו של נפגע העבירה להגיש הצהרת נפגע, בה הוא מפרט את כל הנזקים הפיזיים, הנפשיים והכלכליים שנגרמו לו כתוצאה מהעבירה. עורך הדין המייצג את הנפגע, הוא זה אשר מגיש הצהרה זו לפרקליטות ולבית המשפט. עם זאת חשוב לציין כי כאשר מוגשת הצהרה זו, יכול עורך דינו של הנאשם לחקור את הנפגע על האמור בהצהרתו.

סיכום דבר

ייצוג נפגעי עבירה הינו ייצוג עדין ביותר הדורש רגישות רבה ומיומנות משפטית שאינה נאחזת רק בידע המשפטי הקיים לכל סדרי הדין הפלילי, אלא כוללת ראיה מקיפה של קורבן העבירה. עורך דין אלטיט אשר שימש כעורך דין פלילי מטעם התביעה הכללית קרוב לעשור, פגש וסייע במסגרת תפקידו לנפגעי עבירה רבים, בכובעו כפרקליט בכיר ותובע פלילי. ניסיונו העשיר מקנה לו ראייה ייחודית ורחבה על נפגעי העבירה ויכולת להביא למיצוי זכויות נפגעי העבירה באופן מקסימלי. מוזמנים להיכנס לאתר משרדו של עורך הדין להשאיר פרטים ליצירת קשר.

עורך דין נפגעי עבירה

החשיבות של עורך דין נפגעי עבירה באה לידי ביטוי בהגנה ומיצוי זכויותיו של נפגע העבירה, אותן מעניק להם חוק זכויות נפגע עבירה אשר נכנס לתוקפו בשנת 2001. אף שבמשפט הפלילי נפגע העבירה אינו צד להליך הפלילי בו המדינה היא זו שמנהלת את ההליך נגד הנאשם, החוק העניק לנפגע העבירה שלל זכויות כגון הזכות להשמיע עמדתו, לקבל מידע אודות ההליך, זכותו להיות נוכח באולם בית המשפט ועוד זכויות רבות נוספות, בהתאם לסעיפי החוק והגדרותיו. עורך הדין תמיר אלטיט, שימש כעשור בתפקידים בכירים בפרקליטות מחוז תל אביב וכתובע פלילי ביחידת התביעות המשטרתית. במסגרת תפקידו, הכיר על בוריו את תחום נפגעי העבירה ופעל רבות למיצוי זכויותיהם מול רשויות החוק השונות באלפי תיקים. עורך הדין אלטיט סייע לנפגעי עבירה רבים בתיקים שונים אותם ניהל, בהתאם לעבירות המגוונות והשונות בתיקים בהם טיפל.

כיצד מסייע עורך דין נפגעי עבירה ?

חוק זכויות נפגעי עבירה הסדיר את מעמדם של נפגעי העבירה על מנת להבטיח את השמירה על הזכויות והאינטרסים של אלה החוסים תחת הגדרת "נפגע עבירה" בחוק. ואולם, חשוב לדעת כי זכויות נפגע העבירה משתנות בהתאם לעבירה בגינה מועמד הנאשם לדין. עורך דין מנוסה יבטיח את שמעית קולו של נפגע העבירה ואת מצוי כלל הזכויות המוענקות לו בהתאם לחוק.

  • רשויות החוק מחויבות להבטיח את זכותו של נפגע העבירה ליחס ראוי, לביטחון, פרטיות וכבוד. כמו כן, על הרשויות להבטיח כי התיק בו התלונן נפגע העבירה יתנהל תוך זמן סביר.
  • נפגע העבירה מחזיק בזכות לקבל מידע אודות ההליך יחד עם הסבר לצידו ומכאן גם הזכות לערור על החלטות שונות כגון החלטת סגירת תיק, בהתאם לחוק.
  • בין הזכויות המנויות בחוק זכויות נפגעי עבירה, ככל שהנאשם יורשע, בידי הנפגע להגיש באמצעות הגוף התובע 'הצהרת נפגע' ולפרוט את הנזקים שנגרמו לו, כך יוכל לבקש מבית המשפט, באמצעות התביעה, לחייב את המורשע בפיצוי כספי כנגד אותם נזקים.
  • בין זכויות נפגע העבירה, עומדת לו הזכות לעין בכתב האישום, להציג עמדה ביחס להסדרי טיעון במקרים המתאימים ועוד זכויות רבות המאפשרות לו להיות מעורב בהליך הפלילי נגד אותו פוגע. עורך דין בעל נסיון שהנו בקיא בזכויות נפגעי העבירה יוכל להגן על האינטרסים של נפגע העבירה בכל שלבי ההליך הפלילי, החל משלבי החקירה וההחלטות המתקבלות במהלכה לגבי המשך דרכו של התיק, וכלה בשלבי ניהול ההליך בידי הגוף התובע ובערכאות המשפט.

סיכומו של דבר

בחירת ייצוג מקצועי ומנוסה הנו קריטי לשיפור יכולתו וסיכוייו של נפגע העבירה להשפיע על ההליך הפלילי, לקבל מידע אודותיו, ולהגן על זכותו לפרטיות, כבוד, ביטחון ועל יתר הזכויות המוענקות לו על פי חוק. עורך הדין תמיר אלטיט, אשר ליווה וסייע לנפגעי עבירה רבים במסגרת תפקידיו בפרקליטות מחוז תל אביב וביחידת התביעות המשטרתית, מחזיק בידע ונסיון רב המאפשרים לו להגן על נפגעי העבירה וזכויותיהם באופן האופטימלי והמיטבי. מוזמנים לפנות לקבלת סיועו של עורך הדין אלטיט באמצעות אתר המשרד כבר עכשיו.

לקביעת פגישת ייעוץ ללא עלות
השאירו פרטים ונחזור אליכם

עוד בנושא

הסדר מותנה
משפט פלילי
הסדר מותנה

סגירת תיק חקירה פלילי בהסדר מותנה – מהן המשמעויות ? כאשר אדם נחשד בפלילים, נפתחת חקירה במסגרתה נערך איסוף ראיות

קרא עוד »
משפט פלילי
ליווי נפגעי עבירה

ייצוג נפגעי עבירה ייצוג נפגעי עבירה דורש אחריות רבה לצד רגישות והכלה מטעם עורך הדין המייצג. חוק נפגעי עבירה שנחקק

קרא עוד »
מעצר עד תום ההליכים
משפט פלילי
מעצר עד תום ההליכים

ישנם סוגים שונים של הליכי  מעצר. מעצר עד תום ההליכים הוא הליך המתנהל נגד מי שנאשם בביצוע עבירה פלילית ולמעשה

קרא עוד »
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support